Anunț privind acordare burse de performanță gradul II și gradul III în semestrul II, an universitar 2023-2024

Conform Metodologiei de acordare a burselor, studenții care au obținut medii peste 8,00 în semestrul I al unului universitar curent pot solicita acordarea bursei în sem. II, prin completarea formularului tip de cerere de bursă de performanță.

Vă reamintim că studenții anului I licență și I masterat pot solicita și primi doar bursa de performanță gradul III. Bursa de performanță gradul II (media minima 9,50) se acordă numai studenților înscriși în anii II, III, IV licență și II masterat.

Cererile se vor încărca pe platforma de contracte, în perioada 04.03.2024 – 08.03.2024.

Atenție: S-a modificat formularul de cerere, prin urmare cererile depuse pe vechile formulare nu vor fi validate. Noul model de cerere aici!

Vă rugăm sa încarcați cererea conform tipului de bursă la care vă încadrați.

Secretar șef facultate