FII ANTREPRENOR 8.0

General S-a lansat celei de-a VIII-a ediții a proiectului CNFIS-FDI-2024-F-0054 „FII ANTREPRENOR 8.0!”, din cadrul Universității Naționale de Știință și Tehnologie POLITEHNICA București, implementat cu ajutorul Centrului de Antreprenoriat UPBizz și cofinanțat de către Ministerul Educației.

Scopul programului este de a stimula studentii care doresc să își dezvolte o afacere. .

Proiectul „Fii antreprenor 8.0!” se derulează în perioada Iunie-Decembrie 2024 și consta in: organizarea unui curs de competențe antreprenoriale acreditat ANC, dezvoltarea ideilor de afaceri în cadrul sesiunilor de mentorat și, totodată, încurajarea spiritului competitiv prin derularea unui concurs de idei de afaceri cu premii in bani.

Link formular înscriere „FII ANTREPRENOR 8.0!”