Concursul Profesional „Tudor Tănăsescu”

Plini de entuziasm dorim să anunțăm că dăm startul înscrierilor pentru

o nouă ediție a

Concursului Profesional „Tudor Tănăsescu”, etapa Națională.

Organizat, cu mici întreruperi, încă din anul 1974, concursul celebrează anul acesta 50 de ani de la debut și se intitulează ca fiind cea mai importantă întrecere profesională pentru studenții facultăților cu profil electronic, de automatică și calculatoare din România.

Acesta se va desfășura în perioada 5-6 aprilie 2024 la Facultatea de Electronică, Telecomunicații și Tehnologia Informației din București.

Concursul se adresează studenților de anul III și IV cu mențiunea că se pot înscrie și studenții de la masterat.

Probele vizate în cadrul concursului sunt: Circuite Integrate Analogice (CIA) și Semnale, Circuite și Sisteme (SCS).

Înscrierea se poate face până la data de 18 martie 2024.

Participantul va alege să se înscrie la una dintre cele două probe menționate accesând următorul formular:

FORMULAR DE ÎNSCRIERE

Participanții vor beneficia de cazare și masă gratuite pe durata concursului.

Pentru orice întrebări, nu ezitați să ne contactați pe pagina de Facebook dedicată concursului.

Vă mulțumim și vă dorim succes!